Category: Wymienniki ciepła

Dobór wymiennika ciepła

12 kwietnia 2019by AtermalWymienniki ciepła

wycena-wymiennika-ciepla

Skontaktuj się błyskawicznie!

Zachęcamy do wprowadzenia danych do obliczeń do formularza kontaktowego, przyspieszy to znacznie proces doboru wymiennika do odpowiedniego zastosowania i instalacji.

A także do pozostawienia danych kontaktowych abyśmy mogli jak najszybciej przedstawić ofertę.

Dane przydatne do obliczeń:

 • Moc cieplna [kW]
 • Czynniki / media stron gorącej i zimnej
 • Przepływy
 • Temperatura wyjściowa i wejściowa
 • Dopuszczalny spadek ciśnienia na wymienniku [kPa]
 • Ciśnienie robocze [MPa]

Realizacje instalacji wymienników ciepla

28 marca 2019by AtermalWymienniki ciepła

Przykłady przedstawiają nowatorske zastosowania wymienników ciepła

 • BMW Hydrogen 7 – pierwszy na świecie luksusowy samochód napędzany wodorem. Jest przyjazny dla środowiska gdyż nie produkuje dwutlenku węgla a jedynie parę wodną. W samochodzie został wykorzystany wymiennik ciepła SWEP

BMW

 • Wykorzystanie Wymienników ciepła w sieci cieplnej służącej do ogrzania Drezna. Wraz z działaniem na rzecz ochrony środowiska, poprzez reduckję dwutlenku węgla, spadły jednocześnie koszty ogrzewania.

Dresden_EN

 • Wymienniki ciepła SWEP w systemie ORC

ORC_4_pages

Wymiennik ciepła typu DS

28 marca 2019by AtermalWymienniki ciepła

Wymienniki ciepła SWEP Typ DSD400

Wymiennik ciepła SWEP model: DS400 to wysokowydajna technologia, która została wyposażona w technologię podwójnego obiegu (technologię True Dual). Dzięki takiemu rozwiązaniu technicznemu, model ten swoim przeznaczeniem idealnie wpasowuje się w różnorodne instalacje z agregatami chłodniczymi a także w instalacje systemów klimatyzacyjnych. Model tego wymiennik został zaprojektowany by najwyższą wydajność osiągać we współpracy z czynnikiem chłodniczym R134a, wymiennik ten osiąga pełną wydajność zarówno przy połowicznym jak i pełnym obciążeniu.

Wersje produktu: DSD400 High-pressure DSD400 M-pressure

Wymienniki ciepła SWEP Typ DSD500

Model wymiennika ciepła DSD500 to Parownik, który charakteryzuje przeznaczenie do współpracy z R134a (czynnik chłodniczy), a co za tym idzie wysoka opłacalność pracy przy uzyskaniu najwyższej wydajnośći. W modelu tym zastosowano innowacyjną technologię TrueDual stąd jego przydatność do stosowania w przemysłowych pompach ciepła, elastycznych agregatach chłodniczych a także w modułowych rewersyjnych agregatach chłodniczych. Model ten uzyskuje pełen stopień wydajność przy pełnym i połowicznym obciążeniu.

Wymienniki ciepła typu DP

28 marca 2019by AtermalWymienniki ciepła

Wymienniki ciepła SWEP Typ DPD200

Wymiennik typu DPD200 to urządzenie wszechstronne i wyjątkowo wydajne. Posaida ono technologię podwójnego obiegu (True Dual), dzięki czemu często jest wybierane do wszechstronnych instalacji. Model DP200 to wyjątkowo efektywne i wszechstronne urządzenie z technologią podwójnego obiegu (True Dual), co czyni go naturalnym wyborem do wszechstronnych instalacji z agregatami chłodniczymi i systemów klimatyzacyjnych. Wymiennik ten charakteryzuje pełna wydajność przy pełnym i połowicznym obciążeniu. Został on zaprojektowany dla wydajnej pracy z czynnikiem chłodniczym R410A

Wersje produktu: DPD200 High-pressure, DPD200 M-pressure.

Wymienniki ciepła SWEP Typ DPD300

Model DP300 to wyjątkowo efektywne i wszechstronne urządzenie z technologią podwójnego obiegu (True Dual), co czyni go naturalnym wyborem do wszechstronnych instalacji z agregatami chłodniczymi i systemów klimatyzacyjnych. Jego główna zaleta to pełna wydajność przy pełnym i połowicznym obciążeniu. Wszechstronne M-ciśnieniowe produkty firmy SWEP umożliwiają skuteczną wymianę ciepła w instalacjach łączących małe przepływy z wysokim ciśnieniem. Produkt jest dopuszczony do pracy pod ciśnieniem do 45 bar (650 psi), więc może być używany z większością wysokociśnieniowych czynników chłodniczych.

Wersje produktu: DPD300 All 304, M-pressure, DPD300 mo-stell, M-pressure, DPD300 M-pressure.

Wymienniki ciepła SWEP Typ DPD400

Model DP400 to wyjątkowo efektywne i wszechstronne urządzenie z technologią podwójnego obiegu (True Dual), co czyni go naturalnym wyborem do wszechstronnych instalacji z agregatami chłodniczymi i systemów klimatyzacyjnych. Jego główna zaleta to pełna wydajność przy pełnym i połowicznym obciążeniu.

Wersje produktu: DPD400 High-pressure DPD400 M-pressure

Wymienniki ciepła SWEP Typ DPD700

Skraplacz DP700 jest wyjątkowo wydajnym i wszechstronnym modelem z technologią podwójnego obiegu (True Dual), dzięki czemu jest odpowiedni do stosowania w elastycznych agregatach chłodniczych, przemysłowych pompach ciepła oraz modułowych rewersyjnych agregatach chłodniczych. Jego główna zaleta to pełna wydajność przy pełnym i połowicznym obciążeniu. Model ten to parownik z technologią True Dual (podwójny obieg) do R410. Wymiennik DP700 przeznaczony jest naturalnie do wszechstronnych instalacji z agregatami chłodniczymi i systemów klimatyzacyjnych. Nadrzędna cecha tego modelu to pełna wydajność przy pełnym i połowicznym obciążeniu. Zaprojektowany by szczycić się wysoką wydajnością, gdy będzie używany z czynnikiem chłodniczym R410A. Parownik tego modelu może także działać jako skraplacz.

Wersje produktu: DPD700 All 304, M-pressure DPD700 M-pressure

Wymienniki ciepla typu DB

28 marca 2019by AtermalWymienniki ciepła

Wymiennik ciepła SWEP Typ DBD200

Wymiennik typu DBD200 to urządzenie wszechstronne i wyjątkowo wydajne. Posaida ono technologię podwójnego obiegu (True Dual), dzięki czemu często jest wybierane do wszechstronnych instalacji. Model DB200 to wyjątkowo efektywne i wszechstronne urządzenie z technologią podwójnego obiegu (True Dual), co czyni go naturalnym wyborem do wszechstronnych instalacji z agregatami chłodniczymi i systemów klimatyzacyjnych. Jego główna zaleta to pełna wydajność przy pełnym i połowicznym obciążeniu.

Wersje produktu: DBD200 High-pressure, DBD200 M-pressure.

Wymiennik ciepła SWEP Typ DBD300

Model DB300 to wyjątkowo efektywne i wszechstronne urządzenie z technologią podwójnego obiegu (True Dual), co czyni go naturalnym wyborem do wszechstronnych instalacji z agregatami chłodniczymi i systemów klimatyzacyjnych. Jego główna zaleta to pełna wydajność przy pełnym i połowicznym obciążeniu. Wszechstronne M-ciśnieniowe produkty firmy SWEP umożliwiają skuteczną wymianę ciepła w instalacjach łączących małe przepływy z wysokim ciśnieniem. Produkt jest dopuszczony do pracy pod ciśnieniem do 45 bar (650 psi), więc może być używany z większością wysokociśnieniowych czynników chłodniczych.

Wersje produktu: DBD300 All 304, M-pressure, DBD300 mo-stell, M-pressure, DBD300 M-pressure.

Wymiennik ciepła SWEP Typ DBD400

Model DB400 to wyjątkowo efektywne i wszechstronne urządzenie z technologią podwójnego obiegu (True Dual), co czyni go naturalnym wyborem do wszechstronnych instalacji z agregatami chłodniczymi i systemów klimatyzacyjnych. Jego główna zaleta to pełna wydajność przy pełnym i połowicznym obciążeniu.

Wersje produktu: DBD400 High-pressure DBD400 M-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ DBD500

Skraplacz DB500 jest wyjątkowo wydajnym i wszechstronnym modelem z technologią podwójnego obiegu (True Dual), dzięki czemu jest odpowiedni do stosowania w elastycznych agregatach chłodniczych, przemysłowych pompach ciepła oraz modułowych rewersyjnych agregatach chłodniczych. Jego główna zaleta to pełna wydajność przy pełnym i połowicznym obciążeniu.

Wymiennik ciepła SWEP Typ DBD700

Skraplacz z technologią podwójnego obiegu (True Dual) do R410 Model DP700 to wyjątkowo efektywne i wszechstronne urządzenie z technologią podwójnego obiegu (True Dual), co czyni go naturalnym wyborem do wszechstronnych instalacji z agregatami chłodniczymi i systemów klimatyzacyjnych. Jego główna zaleta to pełna wydajność przy pełnym i połowicznym obciążeniu. Ten model został zoptymalizowany pod kątem wysokiej wydajności, gdy będzie używany z czynnikiem chłodniczym R410A.

Wersje produktu: DBD700 All 304, M-pressure, DBD700 M-pressure

Wymienniki ciepla typu BDW

28 marca 2019by AtermalWymienniki ciepła

Wymienniki ciepła SWEP typu BDW

Wymiennik ciepła SWEP Typ BDW16DW

Model BDW16DW wyposażony jest w podwójną ściankę i jest przeznaczony do stosowania w aplikacjach, w których ważne jest wykrywanie wewnętrznych przecieków. Taka budowa gwarantuje kompaktowość i wydajność cieplną.

Wersje produktu: BDW16DW High-pressure, BDW16DW M-pressure, BDW16DW R-pressure, BDW16DW Ultra High-pressure.

Wymienniki ciepła typu B

28 marca 2019by AtermalWymienniki ciepła

Wymiennik ciepła SWEP Typ B10T

Typ wymiennika B10T to wyjątkowo elastyczny model który umożliwia efektywne rozwiązania wymiany ciepła w szerokim zakresie mocy. Jest on również wygodny do instalacji w różnych aplikacjach, dzięki czemu użytkownik zaoszczędza na czasie adaptacji. Model ten świetnie sprawdza się w wymagających instalacjach chłodniczych a także jako skraplacz w dwufazowych instalacjach, głównie ze względu na wyjątkowo efetykwny transport ciepła. Wersja „All 304” została zaprojektowana specjalnie do ekonomizerów i pozostałych aplikacji bezwodnych.

Wersje produktu: B10T All 304, B10T High-pressure, B10T M-pressure, B10T Ni-brazed,

Wymiennik ciepła SWEP Typ B12

B12 świetnie sprawdza się w zastosowaniach jako kompaktowe rozwiązanie w aplikacjach o dużych przepływach. Model ten jest zaopatrzony w duże wloty. Zastosowane w nim płyty kanałowe mają specjalny naprzemienny jodełkowy wzór wytłoczeń umożliwiający optymalną wymianę ciepła między czynnikami o różnej lepkości. Model B12 znakomicie sprawdzi się jako osuszacz powietrza lub pary.

Wersje produktu: B12 D-pressure, B12 High-pressure, B12 Ni-brazed, B12 Ultra High-pressure.

Wymiennik ciepła SWEP Typ B120T

Wymiennik B120T jest przeznaczony specjalnie do wykorzystania w wymagających instalacjach grzewczych i przemysłowych, np: instalacje woda-woda i chłodnice oleju. Dzięki tem produktowi rynek wymienników ciepła został zrewolucjonizowany, starsze (tradydyjne) wymienniki płaszczowo-rurowe i uszczelkowe zostały zastąpione płytowymi lutowanymi wymiennikami ciepła (BPHE).

Wersje produktu: B120T E-pressure, B120T F-pressure, B120T High-pressure, B120T Mo-steel, B120T M-pressure, B120T Ni-brazed.

Wymiennik ciepła SWEP Typ B15

Model ten charakteryzuje się wysoką wydajnością. B15 cechuje maksymalna długością powierzchni wymiany ciepła. Dokładna optymalizacja powoduje, że model ten efektywnie działanie nawet przy bardzo małych różnicach temperatur, dzięki czemu produkt jest najlepszym wyborem dla aplikacji wymagających wysokiego natężenia transferu ciepła i efektywniejszego wykorzystania energii.

Wersje produktu: B15 High-pressure, B15 M-pressure, B15 Ni-brazed.

Wymiennik ciepła SWEP Typ B16

B16 – Model tego wymiennika został stworzony do współpracy w instalacjach jednofazowych. Jego struktura została dopasowana do możliwości i wymagań węzłów cieplnych, ogrzewania wody wodociągowej w szerokim zakresie mocy i obwodów grzejników. Model B16 nadaje się również świetnie do zastosowania jako chłodzenie oleju.

Wymiennik ciepła SWEP Typ B17

Wymiennik tego modelu odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na naturalne czynniki chłodnicze, jakim jest np CO2. B17 został stworzony by działać przy ciśnieniu 140 bar, tym samym spełnia wymagania dotyczące ciśnienia transkrytycznych instalacji wykorzystujących czynnik CO2. Model ten został również zoptymalizowany do pracy z pompami ciepła o znacznej mocy (do 60 kW w postaci chłodnicy gazu i do 40 kW jako parownik). Wymiennik tego modelu cechuje budowa kompaktowa i lekka, dzięki czemu znakomicie sprawdza się w łańcuchowych instalacjach chłodniczych: w supermarketach, chłodzeniu transportowym, odzyskiwaniu ciepła, ekonomizerach a także w przenośnych klimatyzatorach.

Wersje produktu: B17 Ultra High-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ B200

Wymiennik B200 to skraplacz zaprojektowany do wydajnego działania w szerokim zakresie mocy. Skraplacz ten jest stosowany w tradycyjnych zastosowaniach oraz jako alternatywa płaszczowo-rurowych wymienników ciepła.

Wersje produktu: B200 High-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ B200T

Wymiennik modelu B200T to skraplacz, który efektywnie działa w szerokim zakresie mocy. Produkt jest doskonały do tradycyjnych zastosowań skraplacza a także jako skuteczny zamiennik płaszczowo-rurowych wymienników ciepła.

Wersje produktu: B200T All 304 B200T All 304, M-pressure B200T Low carbon steel B200T M-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ B25

Wymiennik tego modelu charakteryzuje łatwość i szybkość adaptacji w różnych aplikacjach. Produkt cechuje elastyczność i wysokawydajnośc, dzięki czemu świetnie się sprawdza jako skraplacz w instalacjach dwufazowych. Nadaje się on świetnie do wymagających aplikacji chłodniczych.

Wersje produktu: B25 D-pressure B25 High-pressure B25 Mo-steel B25 Mo-steel, M-pressure B25 Ni-brazed

Wymiennik ciepła SWEP Typ B25T

Model B25T ten gwarantuje efektywne rozwiązania transferu ciepła w szerokim zakresie mocy. Produkt cechuje elastyczność i wysokawydajnośc, dzięki czemu świetnie się sprawdza jako skraplacz w instalacjach dwufazowych. Model tego wymiennika przeznaczony jest do wymagających zastosowań chłodniczych.

Wersje produktu: B25T All 304, M-pressure B25T High-pressure B25T M-pressure B25T Ultra High-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ B26

W modelu B26 zostały zastosowane kanały AsyMatrixR. Jest to wysoko wydajny skraplacz, który przeznaczony jest do pomp z źródłem ziemnym oraz rewersyjnym powietrzno-wodnym. Połączenie wysokiej efektywności, niskiej wewnętrznej objętości a także mniejsze od oczekiwań gabaryty sprawiają, że wymiennik tego modelu jest wyjątkowym urządzeniem na rynku.

Wersje produktu: B26 All 304, M-pressure B26 M-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ B28

Wymiennik modelu B28 gwarantuje skuteczne rozwiązania transferu ciepła w szerokim zakresie mocy. Świetnie nadaje się on do wymagających aplikacji chłodniczych ze względu na wysoką efektywność oraz elastyczność dostosowania. Jest on również wykorzystywany jako skraplacz w aplikacjach dwufazowych.

Wersje produktu: B28 Ni-brazed B28 Ni-brazed, High-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ B35

Wymiennik o modelu B35 charakteryzuje się powszechnym zastosowaniem. Ze względu na jego budowę jest on bardzo elastyczne rozwiązaniem. Model ten jest dostępny z szerokim zakresem standardowych przyłączeń, dzięki czemu jego przydatność również wzrasta. Przedział mocy i rozmiarów produktu tego modelu sprawia, że nadaje się on do wielu jedno- i dwufazowych instalacji.

Wymiennik ciepła SWEP Typ B400T

Model ten powstał w oparciu o model B400, ale zastosowano w nim cieńsze płyty, dzięki czemu zmniejszono koszty produkcji. B400T przeznaczony jest do wyjątkowo efektywnego działania przy wysokich pojemnościach. Stanowi on dobre, kompaktowe rozwiązanie dla wymagających zastosowań chłodniczych.

Wersje produktu: B400T M-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ B427

Model tego wymiennika jest niezwykle efektywny i wydajny przy zachowaniu elastyczności działania. Dzięki temu wymiennik ten jest stosowany w bardzo różnych aplikacjach przemysłowych i grzewczych. Znajduje on zastosowanie w wielu instalacjach ze względu na łatwość adaptacji uzyskaną przez konstruktorską myśl technologiczną.

Wymiennik ciepła SWEP Typ B439

Wysokowydajny wymiennik modelu B439 został zaprojektowany jako jednofazowy wymiennik ciepła przeznaczony do zastosowania różnorodnych instalacjach grzewczych i przemysłowych, np. jako chłodnica oleju w większych silnikach.

 

Wymiennik ciepła SWEP Typ B5

Model B5 jest urządzeniem niezwykle wszechstronnym, które gwarantuje wysokowydajną wymianę ciepła w instalacjach o małych przepływach i wysokich wymaganiach w zakresie kompaktowości wymieników. Produkt ten jest niewielkich rozmiarów, elastyczny, łatwy w instalacji i użyciu, co sprawia, że stanowi szczególnie dobry wybór w celu zastosowania w małych chłodnicach oleju lub wody.

Wersje produktu: B5 Ni-brazed, M-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ B50

Wydajny model B50 jest używany w wielu wymagających instalacjach, takich jak instalacje przemysłowe, ciepłownie, chłodnice oleju. Został on zaprojektowany tak by elastycznie dostosowywać się do efektywnego działania w wybranym przedziale pojemności.

Wymiennik ciepła SWEP Typ B500T

Model B500T został zaprojektowany pod kątem maksymalnie efektywnego działania przy dużych mocach. Jest on używany jako skraplacz w różnych instalacjach, takich jak modułowe agregaty chłodnicze i przemysłowe pompy ciepła.

 

Wymiennik ciepła SWEP Typ B56

Wymiennik tego modelu jest specjalnie dostosowany, dzięki czemu oferuje bardzo efektywną wymianę ciepła w instalacjach grzewczych i przemysłowych. Ten produkt jest często używany w zdalczynnych instalacjach ciepłowniczych i w chłodnicach oleju, a także może być adaptowany do efektywnego działania w wybranym przedziale mocy.

Wersje produktu: B56 Y-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ B57

Model B57 można z łatwością dostosować do różnorodnych instalacji grzewczych i przemysłowych. Kompaktowa budowa i zdolność działania przy wysokich pojemnościach spowodowało, że B57 szybko zastępuje tradycyjne rozwiązania płaszczowo-rurowe.

Wersje produktu: B57 Mo-steel

Wymiennik ciepła SWEP Typ B5AS

Urządzenie B5AS to niezwykle wszechstronny wymienni. Oferuje ono transfer ciepła w instalacjach o niewielkich przepywach i wymaganej kompaktowości. Produkt ten jest mały, elastyczny oraz prosty w użyciu i instlacji. Dzięki temu jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza do niewielkich rozmiarów chłodnic oleju lub wody. Model ten zaopatrzony jest w technologię Asymatrix, co zapewnia większą wydajność przy zachowaniu rozmiarów i wagi wpływając tym samym na względy ekonomiczne: oszczędność miejsca oraz zmniejszenie ciężaru instalacji.

Wersje produktu: B5AS M-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ B5T

Uniwersalny B5T umożliwia skuteczną wymianę ciepła w aplikacjach z niskich przepływów i ekstremalnych wymagań dla zwartości. Łatwy w instalacji i obsłudze, mały produkt, ale wciąż na tyle elastyczne, co sprawia, że jest to bardzo dobry wybór dla małej chłodnicy oleju lub wody.

Wersje produktu: B5T High-pressure B5T M-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ B65

Model B65 to idealny wybór do instalacji o wysokiej mocy. Wymiennik B65 to rozwiązanie dla najbardziej wymagających instalacji przemysłowych i grzewczych. Można go także używać jako skraplacza o bardzo dużej sprawności.

 

Wymiennik ciepła SWEP Typ B649

Do sieci ogrzewania i chłodzenia zdalczynnego, projektów HVAC i przemysłowych, które wymagają lutowanych płytowych wymienników ciepła z dokładnym określeniem temperatury przy wysokim ciśnieniu roboczym. Ogromny jednofazowy wymiennik B649 zapewnia wydajność na poziomie wymienników PHE, natomiast nie wykazuje zużycia części. Większość materiału (95%) w wymiennikach BPHE jest wykorzystywana do wymiany ciepła, natomiast w przypadku innych technologii spora część materiału pełni funkcję elementów wspomagających, ram itp. Wysokowydajne wymienniki BPHE zapewniają oszczędność części, przestrzeni, niższe zużycie energii, niższe koszty transportu oraz instalacji. Urządzenia są dostępne w trzech różnych klasach ciśnieniowych, obejmujących również wysokociśnieniową klasę 25 bar.

Wersje produktu: B649 All 304, B649 All 304, L-pressure, B649 All 304, Y-pressure, B649 L-pressure, B649 Y-pressure,

Wymiennik ciepła SWEP Typ B8

Pomimo niewielkich wymiarów zewnętrznych model B8 charakteryzuje się wysoką sprawnością wymiany ciepła. Mały spadek ciśnienia na wymienniku w połączeniu z wysokim natężeniem przepływu ciepła oznacza, że B8 jest stosowany w różnych jednofazowych i dwufazowych urządzeniach w wielu gałęziach przemysłu.

Wersje produktu: B8 High-pressure, B8 M-pressure, B8 Ni-brazed

Wymiennik ciepła SWEP Typ B80

Model B80 został zaprojektowany z myślą o maksymalnie efektywnym działaniu przy niskich mocach. Działa w szerokim przedziale pojemności, co czyni go naturalnym wyborem dla większości zastosowań chłodniczych.

Wersje produktu: B80 All 304, B80 All 304, M-pressure, B80 F-pressure, B80 High-pressure, B80 M-pressure, B80 Ni-brazed, M-pressure,

Wymiennik ciepła SWEP Typ B9

Model B9 jest innowacyjnym produktem, który wyznacza nowe standardy w zakresie technologii wymiany ciepła. Na podstawie technologii AsyMatrix oraz innowacyjnego rozwiązania technologicznego płyt, model B9 łączy w sobie technologię wysokiej wydajności z doskonałą wytrzymałością mechaniczną oraz niezawodnością i minimalnymi nakładami materiałowymi.

Wersje produktu: B9 Ultra High-pressure

Wymiennik ciepła SWEP Typ BX8T

Model BX8T to wymiennik BPHE przeznaczony do różnych jedno- i dwufazowych instalacji wymienników ciepła. Jego dużą wydajność w zakresie wymiany ciepła można wykorzystać np. w kontenerach chłodniczych i pompach ciepła. Wysoko wydajny model BX8T może działać jako ekonomizer zwiększający wydajność kontenera chłodniczego. Użycie wymiennika BX8T jako skraplacza w systemach pomp ciepła poprawia współczynnik COP całego systemu, a tym samym zmniejsza jego negatywny wpływ na środowisko. Wszechstronny BX8T może być również wykorzystywany w wielu innych zastosowaniach.

Wersje produktu: BX8T All 304

Wymiennik

28 marca 2019by AtermalWymienniki ciepła

Wymiennik ciepła

Jak oswoić wymiennik ciepła

Dla wielu osób spoza branży ciepłowniczej nazwa „wymiennik ciepła” (ang. Heat exchanger, niem. Wärmetauscher ) brzmi niezwykle zagadkowo. Daje skojarzenie z zupełnie różnymi dziedzinami życia, czasem wymiennik ciepła brany jest nawet za wytwór metafizyczny.

Wymiennik ciepła z zasady zajmuje się wymianą temperatur między danymi ciałami lecz nie wszyscy kojarzą termin ten z przeznaczeniem technicznym, z uwagi na różne rozumienie „ciepła” zawartego w nazwie urządzenia. Po części nie jest to błędem. Wymienniki ciepła wpływają bezpośrednio na odczuwane przez ludzi ciepło, nie tylko to fizyczne, związane z ogrzewaniem pomieszczeń ale również zapewniają spokój, komfort funkcjonowania i bezpieczeństwo, czyli ciepło wewnętrzne.

Wymiennik ciepła w ujęciu technicznym to urządzenie działające na prostej zasadzie odbioru energii jednego medium i przekazywania jej dalej, dzięki czemu można widocznie zaoszczędzić energię. Wymiana energii cieplnej zachodzi między najmniej dwoma mediami w różnych stanach skupienia, ciekłym lub gazowym. Medium o wyższej temperaturze oddaje część energii do układu o niższej temperaturze.

Wymienniki ciepła towarzyszą nam w każdej dziedzinie życia dzięki czemu wpływają bezpośrednio na najważniejsze dla człowieka: zdrowie i dobre samopoczucie.

Swep

28 marca 2019by AtermalWymienniki ciepła

swep wymienniki

Atermal to certyfikowany, generalny dystrybutor Płytowych Lutowanych Wymienników Ciepła firmy SWEP na całą Polskę.

SWEP to firma, która powstała w 1983 roku i do dziś prężnie działa na globalnym rynku wymiany ciepła

Swep produkuje wysokiej jakości urządzenia spełniające standardy nawet najbardziej wymagających instalacji.

Dzięki ciągłemu rozwojowi firmy, poddawaniu jej produktów udoskonaleniom i dążeniu do wykorzystywania najnowszych technologii, SWEP stał się światowym liderem w swojej branży. Inżynierowie SWEP jako pierwsi wykorzystali technologię lutowanych płytowych wymienników ciepła w sposób komercyjny.

Głównym celem firmy SWEP jest połączenie wysokiej wydajności z opłacalnością użytkowania produktów. Dodatkowo wymienniki produkowane są w dbałości o ekologię środowiska. SWEP działa opierając się na trzech postulatach:

 • Wysoka wydajność i troska o środowisko. Wykorzystywanie Wymienników ciepła SWEP pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przy zwiększeniu ich efektywności energetycznej.
 • Użycie odnawialnych źródeł energii . Zastosowanie wymienników w instalacjach wykorzystujących energię odnawialną, taką jak wiatr (elektrownie wiatrowe), słonce (systemy solarne), odnawialne ogrzewanie dzięki pompom ciepła a także wtórny obieg ciepła z komunalnych sieci cieplnych.
 • SWEP dokłada wszelkich starań by ochronić środowisko naturalne . Firma prowadzi specjalistyczne badania dotyczące minimalizacji negatywnego wpływu na nasze środowisko.

SWEP jest wiodącym światowym producentem lutowanych wymienników ciepła. W oparciu o najnowocześniejszą technologię dostarcza wymienniki dla klimatyzacji, chłodnictwa, ciepłownictwa, przemysłu oraz miejskich systemów ciepłowniczych.

Firma produkuje wysokiej klasy twardo lutowane płytowe wymienniki ciepła dla przemysłu, klimatyzacji, ciepłownictwa, ogrzewnictwa i chłodnictwa. Duże doświadczenie w produkcji wymienników ciepła zaowocowało stworzeniem niezwykle bogatego typoszeregu produktów, dzięki czemu wymienniki SWEP można dobrać nawet dla bardzo wymagających i skomplikowanych układów.

SWEP obsługuje klientów z całego świata, dzięki inteligentnie rozlokowanym fabrykom, zlokalizowanym między innymi w Szwajcarii, Malezji, USA, Chinach, na Słowacji i w Szwecji, a także przedstawicielom handlowym i dystrybutorom w ponad 50 krajach. Od 2003 roku SWEP należy do grupy Dover Corporation i działa w niej jako autonomiczna jednostka biznesowa.

O nas

28 marca 2019by AtermalWymienniki ciepła

wymienniki ciepła atermal

Witaj na stronie firmy Atermal

Dobieramy wymienniki ciepła do każdego zastosowania

Jesteśmy certyfikowanym dealerem płytowych lutowanych wymienników ciepła szwedzkiej firmy SWEP International AB.

Zajmujemy się oficjalną dystrybucją wymienników ciepła na terenie całej Polski a także świadczymy profesjonalne usługi w zakresie obliczania i doboru wymienników ciepła dla wszelkich instalacji i zastosowań. Mamy na swoim koncie ponad 20 lat bezcennego doświadczenia w branży wymiany ciepła. Przez ten czas wypracowaliśmy indywidualną technikę współpracy z klientem, bazującą na doskonałej znajomości produktu. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie wymienników ciepła.

certyfikat swep atermal
certyfikat swep atermal

Zapewniamy również Serwis wymiennika ciepła – płytowego lutowanego lub uszczelkowego, czyszczenie wymiennika skręcanego, uslugę wymiany uszczelek a także umożliwiamy zakup nowego pakietu płyt termicznych. Jesteśmy na bieżąco z wszelkimi aspektami branży wymiany ciepła, korzystamy z nowoczesnych programów obliczeniowych. Nawiązaliśmy współpracę z projektantami, posiadającymi uznanie przedsiębiorstw energetyki cieplnej, dzięki czemu świadczymy kompleksowe usługi: m.in projektowanie węzłów i sieci cieplnych, a także innych instalacji z zastosowaniem wymienników ciepła.

Priorytetem działalności ATERMAL jest dystrybucja wymienników lutowanych SWEP w trzech krokach: wszechstronna informacja na temat produktu, indywiduany dobór dla konkretnego zastosowania i szybka dostawa zamówionego wymiennika w konkurencyjnej cenie.

SWEP jest wiodącym światowym producentem lutowanych wymienników ciepła. W oparciu o najnowocześniejszą technologię dostarcza wymienniki dla klimatyzacji, chłodnictwa, ciepłownictwa, przemysłu oraz miejskich systemów ciepłowniczych. Firma posiada najbogatszy wśród producentów lutowanych wymienników ciepła typoszereg, zawierający wymienniki dedykowane specjalnym zastosowaniom, co zapewnia oszczędność kosztów i zoptymalizowanie instalacji.

Serdecznie zapraszam do współpracy.

Wymienniki ciepła Anna Kraft
Wymienniki ciepła Anna Kraft