Ogrzewanie CWU

Ogrzewanie CWU to jeden z kluczowych obszarów wpływających na komfort użytkowników – zarówno budynków mieszkalnych, jak i obiektów użyteczności publicznej. Właściwa temperatura CWU, czyli ciepłej wody użytkowej, to istotna sprawa nie tylko w kontekście wygody, ale też bezpieczeństwa – między innymi higienicznego. Należy jednak pamiętać, że woda o zbyt wysokiej temperaturze również może powodować negatywne konsekwencje, takie jak wytrącanie się osadów. Co do komfortu użytkowników, należy podkreślić, że woda przekazuje temperaturę nawet do dwudziestu pięciu razy intensywniej niż powietrze, stąd tak ważne jest zadbanie o właściwy poziom ciepła tego medium.

Ogrzewanie CWU a bakterie

Wspomniano już, że właściwe ogrzana woda może redukować populację szkodliwych bakterii. Jeśli woda nie zostanie podgrzana do określonych wartości, w zasobniku mogą zacząć rozwijać się szkodliwe drobnoustroje. Eksperci wskazują, że już temperatura 50°C wystarczy, by pozbyć się bakterii Legionella, ale przy tej wartości grzanie musi trwać około dwóch godzin. Kiedy jednak ciepło zostanie podwyższone o zaledwie dziesięć stopni, Legionella zginie w ciągu dwóch minut. Należy jednak pamiętać, że ustawiczne utrzymywanie temperatury na bardzo wysokim poziomie może doprowadzić do problemów technicznych i degradacji instalacji, stąd w domach jednorodzinnych rekomenduje się, by jej poziom nie przekraczał 50 stopni, a tylko czasowo należy podgrzewać wodę mocniej, by rozprawić się z bakteriami.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór rozwiązań, które pozwolą dogrzać wodę do pożądanej temperatury. Oferowane przez nas wymienniki ciepłej wody to niezawodne urządzenia, które zapewnią Ci komfort i bezpieczeństwo. Gwarantujemy nie tylko aparaturę najwyższej klasy i produkowaną przez sprawdzone marki, ale też pomoc w montażu oraz wsparcie serwisowe i konserwacyjne. Zadzwoń już dziś!