Zastosowanie wymienników ciepła SWEP w przemyśle

Wymienniki ciepła w zastosowaniah przemysłowych

Chłodzenie oleju, Osuszacze do sprężarek powietrza, Chłodzenie elektroniki

Wymienniki BPHE cechuje trwała i kompaktowa konstrukcja. Dzięki temu są efektywne i niezawodne przez długi czas eksploatacji świetnie sprawdzając się w aplikacjach przemysłowych.

Zastosowanie lutowanych wymienników SWEP w przemyśle obejmuje: przemysłowe agregaty chłodnicze, instalacje chłodzenia oleju, chłodzenie urządzeń laserowych i elektronicznych, chłodzenie i suszenie systemów ze sprężonym powietrzem, ogrzewanie oleju napędowego oraz wysoko wydajnych systemów kogeneracyjnych (CHP). Lutowane wymienniki SWEP są instalowane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, maszynowym i morskim.

Dzięki indywidualnemu podejściu projektantów zawsze jest możliwość dostosowania projektu do potrzeb klienta, poprzez dostosowywanie rodzaju i materiału płyt termicznych oraz materiałów lutowniczych.

Chłodzenie oleju

Dzięki zróżnicowanej ofercie wymienników lutowanych SWEP odpowiadają one wymaganiom chłodzenia różnego typu olejów, w tym chłodzenia oleju hydraulicznego, maszynowego i przekładniowego. Kompaktowa budowa wymienników pozwala na ich instalowanie nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni na statku, w pociągu czy wiatraku farmy wiatrowej.

W aplikacjach związanych z chłodzeniem oleju znajdują zastosowanie wymienniki ze stali molibdenowej, wymienniki lutowane niklem oraz wymienniki oparte na technologii AsyMatrix .

Osuszacze do sprężarek powietrza

Instalacje sprężonego powietrza znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu jako transporter, korzystają z nich maszyny pakujące, roboty przemysłowe, maszyny i procesy przemysłowe zasilane pneumatycznie. Zarówno w olejowych jak i bezolejowych instalacjach sprężonego powietrza, najistotniejszym problemem jest wyeliminowanie pary wodnej, która kondensując przyczynia się do korozji elementów systemu a nawet wyklucza wykorzystanie wilgotnego powietrza.

SWEP oferuje konwencjonalne osuszacze do sprężarek powietrza, w których odbywa się kondensacja pary wodnej z odzyskiem ciepła oraz innowacyjne osuszacze typu ADWIS, ze zintegrowanym separatorem. Schłodzone za pomocą czynnika chłodniczego powietrze jest pozbawiane pary wodnej , która kondensuje i jest usuwana w inteligentnym wymienniku ADWIS.

Chłodzenie urządzeń laserowych i elektronicznych

Urządzenia laserowe i elektroniczne wymagają zabezpieczenia odpowiedniej temperatury pracy. Do ich chłodzenia wykorzystywana jest dejonizowana woda, która z kolei oddziałuje na miedź wypłukując jej jony co prowadzi do uszkodzenia typowego wymiennika lutowanego miedzią oraz uszkodzenia wrażliwych elementów chłodzonego systemu.

SWEP dla instalacji chłodzenia laserów, ogniw paliwowych i urządzeń elektronicznych zaprojektował kompaktowe wymienniki lutowane niklem.

Wymienniki SWEP w ekologicznych systemach odzysku ciepła i wytwarzania energii elektrycznej.

ORC – organiczny obieg Rankina jest nowoczesną ekologiczną technologią wykorzystującą ciepło odpadowe do produkcji energii elektrycznej i ogrzewania. SWEP aktywnie wspiera ekologiczne technologie projektując i produkując coraz nowsze, bardziej elastyczne i modułowe wymienniki oraz zapewniając wszechstronny program obliczeniowy.

Wymienniki lutowane SWEP znajdują zastosowanie jako komponent systemów przekładniowych i hydraulicznych wiatraków elektrowni wiatrowych. Stanowią tam precyzyjnie zaprojektowane chłodnice oleju.

Wymienniki SWEP znajdują także zastosowanie w Instalacjach skraplania lub odparowania gazu ziemnego, uszlachetniania biogazu, oraz w instalacjach z zastosowaniem dwutlenku węgla, gdzie współpracują z wymiennikiem płaszczowo – rurowym.

W przemyśle morskim wymienniki SWEP znajdują wszechstronne zastosowanie jako podgrzewacze paliwa, chłodnice oleju, agregaty chłodnicze, oraz konwencjonalne podgrzewacze wody.

Bardzo istotne jest także wykorzystanie wymienników lutowanych SWEP jako podgrzewaczy parowych oraz elementów systemu parowego w przetwórstwie przemysłowym oraz w systemach dezynfekcji medycznej. Program obliczeniowy SWEP do doboru wymienników parowych cechuje znakomita dokładność znajdująca uznanie u producentów osprzętu parowego i użytkowników instalacji.

Avatar for Atermal

Atermal