Wymiennik płytowy do pomp ciepła

W naszym asortymencie znajdziesz bogaty wybór wymienników płytowych do pomp ciepła. To systemy o bardzo wysokiej efektywność, a inną ich zaletą jest niezwykła żywotność oraz odporność na zniszczenia. Szczególnie te dwa aspekty wymagają podkreślenia, ponieważ od wydajności wymiennika ciepła zależy sprawność działania całego systemu grzewczego. Właśnie dlatego tak istotny jest właściwy dobór urządzeń z tego zakresu. Wymienniki płytowe do pomp ciepła należą do newralgicznych punktów całych instalacji grzewczych i to właśnie na nich spoczywa ogromna część odpowiedzialności nie tylko za komfort, ale też oszczędności użytkowników.

Jak wybrać właściwy wymiennik płytowy do popy ciepła?

Wybierając wymiennik płytowy do pompy ciepła, trzeba brać pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Ich zaniedbanie może skutkować poważnymi konsekwencjami. Nie tylko niską efektywnością systemu, ale też jego awarią i poważnymi wydatkami. Na co należy zwrócić uwagę, rozważając zakup wymiennika płytowego do pompy ciepła? Po pierwsze trzeba przyjrzeć się właściwościom chemicznym płynów, jakich użyto jako medium w wymienniku. Ważne jest bowiem to, by montowane na zewnątrz części pompy były zabezpieczone na wypadek minusowych temperatur. Cieczą, która doskonale sprawdza się w tym kontekście, jest niezamarzający glikol. Ważne są również parametry fizyczne stosowanych płynów, by wspomnieć choćby ciśnienie. Kolejną rzeczą, jaką trzeba mieć na uwadze, są właściwości i charakter materiałów, z których zbudowany jest wymiennik. Dlatego też warto sięgać po rozwiązania, których płytki zabezpieczone są specjalną warstwą antykorozyjną. Dzięki temu wymiennik podziała znacznie dłużej, a także łatwiej będzie go czyścić i konserwować. Jeśli zaś mowa o konkretnych aspektach działania urządzeń, trzeba sprawdzić dopuszczalne temperatury w obiegach grzewczych i chłodniczych, a także zbadać przewidywane i dopuszczalne straty ciśnienia w systemie.

Wymiennik płytowy do pompy ciepła – konsekwencje złego wyboru

Jeśli zastanawiasz się, który wymiennik wybrać, daj nam znać. Branżowym doradztwem zajmujemy się od lat, stąd możesz mieć pewność, że dołożymy wszelkich starań, by wskazać Ci najlepsze rozwiązanie. Trzeba przy tym podkreślić, że błędy przy wyborze mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami. Praca źle skompletowanego urządzenia staje się nieefektywna, co w praktyce może oznaczać duże straty, a także rosnąc ryzyko poważnej awarii. Mowa nie tylko o stratach ciepła, ale też wiążących się z nimi kosztach. Źle dobrany wymiennik może też doprowadzić do przegrzewania się urządzenia, a także wymusić na nim pracę w krótkich cyklach. Niewłaściwy dobór wymienników skutkuje też problemami z odszranianiem urządzeń.