Wymiennik płytowy

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wymienników ciepła. Dostarczamy między innymi płytowe wymienniki ciepła, czyli bezprzeponowe urządzenia, które doskonale sprawdzają się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale też obiektach użyteczności publicznej. Wymienniki płytowe pozwalają znacząco zmniejszyć koszty zarówno jeśli chodzi o grzanie, jak i chłodzenie budynków. Systemy tego typu sprawdzają się doskonale nie tylko w ramach rekuperacji, ale też w wypadku podłączenia pod miejską sieć ciepłowniczą. Wymiennik płytowy, jak wskazuje jego nazwa, zbudowany jest z cienkich, połączonych ze sobą płytek. Przepływ ciepła odbywa się między nośnikami płynnymi lub gazowymi, a obrót energii prowadzony jest przeważnie między dwoma typami przekaźników. Najprościej rzecz ujmując, sposób działania wymiennika płytowego opiera się na różnicy temperatur, jaka dzieli dwa media. W konstrukcji wymiennika można zatem wyszczególnić dwa obwody, dzięki którym możliwa jest efektywna wymiana energii cieplnej. Jeden z obwodów nazywany jest układem wysokociśnieniowym, drugi zaś niskociśnieniowym. Ten pierwszy to obwód o wysokiej temperaturze, czyli na przykład kominek, kocioł albo miejska sieć grzewcza. Układ o niskiej temperaturze to po prostu grzejnik, który odbiera ciepło emitowane przez pierwszą część systemu.

Zalety płytowych wymienników ciepła

Najważniejszą zaletą płytowych wymienników ciepła jest ich wysoka efektywność. Sprawność w działaniu przekłada się na komfort użytkowników, ale też konkretne oszczędności. Co równie ważne – wymienniki płytowe są łatwe w konserwacji, ponieważ ich konstrukcja pozwala na szybki demontaż, ewentualny serwis oraz czyszczenie i konserwację. To w konsekwencji przekłada się na większa żywotność systemu i kolejne oszczędności, co w dobie kryzysu energetycznego nie jest bez znaczenia. Warto również podkreślić, że oferowane przez nas wymienniki płytowe są dodatkowo pokryte powłokami antykorozyjnymi, dzięki czemu dłużej zachowują sprawność.

Wymiennik płytowy – jaki wybrać?

Oferujemy kilka typów wymienników płytowych. Dobór właściwego jest oczywiście zależny od kilku okoliczności, takich jak typ instalacji oraz jej planowana wydajność. W naszym asortymencie znajdziesz więc wymienniki lutowane oraz skręcane. Te pierwsze cechują się kompaktowym rozmiarem, dzięki czemu sprawdzają się w miejscach, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią. Często stosuje się je na przykład w systemach ogrzewania podłogowego. Wymienniki skręcane są natomiast dodatkowo wzmocnione przez ramę o usztywnionej konstrukcji, dzięki czemu sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka wytrzymałość i odporność na zniszczenia.

Warto dodać, że nie tylko oferujemy najwyższej jakości płytowe wymienniki ciepła, ale też służymy pomocą przy wyborze właściwych rozwiązań. Zapewniamy też montaż oraz ewentualną opiekę serwisową. Jeśli więc poszukujesz płytowych wymienników ciepła najwyższej klasy, serdecznie zachęcamy do kontaktu już dziś. Zadzwoń i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!