Rozwiązania nietypowe

Wymienniki ciepła SWEP – Wymagające rozwiązania, zastosowania niestandardowe

Przykłady rozwiązań specjalnych skonstruowanych przez SWEP

Firma SWEP przykłada szczególną uwagę do zadowolenia swoich klientów, dlatego stale podnosi swoją wydajność poprzez liczne analizy, aby jak najlepiej sprostać wyjątkowym zagadnieniom. Jako światowy pionier sprzedaży wymienników proponuje szeroki wahlarz nietypowych rozwiązań BPHE, takich jak T – Reg, nowatorski osuszacz powietrza, posiadający zintegrowany separator, czy też artykuły hybrydowe ADWIS oraz Minex.

Innowacyjny ADWIS – Najwyższa jakość w kompaktowej formie

Jednym z głównych celów firmy SWEP jest stałe dostosowywanie się do prężnie rozwijającego się pod względem technologicznym rynku. Dzięki produktowi ADWIS, charakteryzującym się niewielkimi rozmiarami, zwartą budową oraz uproszczoną obsługą, firma SWEP może zaoferować swoim klientom jedno z najmniejszych urządzeń osuszających powietrze, prezentujących najwyższą jakość. Produkt ten składa się ze zintegrowanego skraplacza połączonego modułowo i warstwowo z dwoma wymiennikami BPHE (urządzeniem chłodzącym oraz odzyskującym). To innowacyjne urządzenie jest proste w montażu, o odpowiednim odpływie, ale dzięki niezwykłej wydajności sprosta wszelkim wymaganiom.

Otwórz kartę produktu:

wymiennik ciepła

Tradycyjny osuszacz powietrza

Przy transferze ciepła w systemach wymagających klimatyzowanego, suchego oraz czystego powietrza, doskonale sprawdzają się konwencjonalne osuszacze powietrza, zapewniające zarówno kondensowanie, chłodzenie, jak i odzyskiwanie ciepła w jednym kompaktowym urządzeniu. Firma SWEP oferuje sprawdzony produkt, powstający w ekonomicznym cyklu wytwórczym, charakteryzujący się modułową budową i unikatowym kształtem płyty, dzięki czeemu jest on podatny na dostosowanie do indywidualnych uwarunkowań wielu różnorodnych zagadnień.

Otwórz kartę produktu:

T-REG Termoregulator

Wraz z rozwojem nowatorskich technologii na rynku produkcyjnym wykorzystującym tworzywa sztuczne, zapotrzebowanie na urządzenia odpowiedzialne za precyzyjną i sprawną kontrolę nad temperaturą stały się obiektem długotrwałych badań firmy SWEP, których rezultatem jest termolegulator T-REG. Spełnia on wszelkie wymagania, prezentując doskonałą jakość połączoną z niezwykłą funkcjonalnością. Termolegulator T – REG jest wykorzystywywany jako jednofazowy wymiennik ciepła woda – woda z grzałką elektryczną.

Plastik pod wpływem dostarczanego przez termolegulator ciepła nabiera elastyczności i przylepności, pozwalających na umieszczenie masy w formie. W dalszych etapach wytwórczych dochodzi do schłodzenia formy, aby nadać tworzywu odpowiednią twardość.

W procesach wykorzystujących tworzywa sztuczne, szybka i dokładna normalizacja temperatury jest niezwykle istotnym warunkiem, na przeciw którego wychodzi produkt firmy SWEP, gwarantujący wysoką jakość i doskonałą wydajność.

wymiennik ciepła wymiennik ciepła

Minex – Hybrydowa przyszłość ciepłownictwa

SWEP ma w swojej ofercie hybrydowe wymienniki PHE Minex (płytowe i ramowe wymienniki ciepła), w których złącza lutowane zostały zastąpione uszczelkami. Dzięki niewielkim rozmiarom produkt ten nie potrzebuje ramy wspornikowej, która jest częstym rozwiązaniem używanym w konwencjonalnych wymiennikach PHE. Uzyskiwane spawy wykorzystują różne metale, zaś dzięki użyciu złącza zatrzaskowego gwarantują najwyższą jakość. Płyty oraz uszczelki mogą różnić się materiałami, z których zostały wykonane, natomiast płyty i ramy – zostać wyprodukowane z tego samego tworzywa. Hybrydowy wymiennik Minex jest produktem najwyższej klasy w swojej kategorii.

Otwórz kartę produktu:

Avatar for Atermal

Atermal