Wymiennik do pompy ciepła

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wymienników do pomp ciepła. To systemy o wysokiej efektywność, a także urządzenia, które cechuje imponująca żywotność. To na wydajności wymiennika ciepła spoczywa przecież sprawność działania całej instalacji grzewczej, stąd tak ważny jest właściwy dobór rozwiązań z tego zakresu. W wypadku pomp ciepła często wykorzystywane są wymienniki płytowe, ale to niejedyne systemy, które znajdziesz w naszej ofercie. Zapewniamy nie tylko urządzenia najwyższej jakości, ale też profesjonalne doradztwo w doborze najlepszych rozwiązań.

Dobór wymienników do pompy ciepła

Wybierając wymienniki do pomp ciepła, należy kierować się kilkoma kwestiami. Oto najważniejsze z nich:

  • charakter i właściwości chemiczne płynów, jakie zastosowano w wymienniku,
  • ich parametry fizyczne, czyli między innymi ciśnienie,
  • właściwości materiałów, z których wykonano instalację (tu ważny jest współczynnik przewodzenia ciepła, ale też wytrzymałość na zniszczenia, stąd warto sięgać po wymienniki, których elementy zabezpieczone są specjalną powłoką antykorozyjną),
  • kwestie dotyczące konserwacji oraz czyszczenia,
  • dopuszczalna temperatura w obiegach grzewczych lub chłodniczych,
  • przewidywane i dopuszczalne straty ciśnienia w instalacji.

Ważne też, by przyjrzeć się instalacji pod kątem miejsca jej montażu. Warto bowiem podkreślić, że wymienniki pomp instalowanych na zewnątrz powinny działać w oparciu o medium, które nie zamarza. W tym wypadku stosowany jest glikol, który z jednej strony doskonale przewidzi temperatury, z drugiej zaś jest odporny na przemarzanie. Stosowanie glikolu eliminuje dodatkowe trudności, takie jak konieczność stosowanie zabezpieczeń antyodmrożeniowych, które potrzebują przecież dodatkowej energii, co w konsekwencji znajduje odzwierciedlenie w portfelach użytkowników. Określenie właściwych parametrów oraz typu wymiennika jest niezwykle istotne i przekłada się na znaczące oszczędności, bądź też ich brak, gdy podjęto niewłaściwą decyzję. Stąd warto podkreślić, że służymy wieloletnim doświadczeniem i profesjonalnym wsparciem już na etapie podejmowania decyzji.

Wymiennik do pompy ciepła – jaki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki wymiennik do pompy ciepła wybrać, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Warto bowiem podkreślić, że błędy w tym zakresie mogą mieć poważne konsekwencje. Praca niewłaściwie dobranego urządzenia jest zwyczajnie nieefektywna, a w praktyce sprowadza się do dużych strat temperatury między otoczeniem i stroną wtórną. Skutkuje też trudnościami w przekazaniu całej mocy urządzeń. Pompa ciepła może też przegrzewać się, działać w krótkich cyklach i mieć problemy z odszranianiem. Do tego dochodzą też dodatkowe koszty związane z koniecznością serwisowania urządzeń. Jak zatem widać, decyzja o wyborze konkretnego rozwiązania to sprawa kluczowa i warto konsultować ją z fachowcami.