Skraplacz – lutowane wymienniki SWEP

Szczegółowe informacje i zastosowania w instalacjach

Jest to jeden z najważniejszych elementów systemów chłodniczych. Wymiennik przeznaczony do takiego zastosowania działa na zasadzie odbierania gazowego czynnika chłodniczego od sprężarki. Uzyskane w ten sposób ciepło nadaje się do ogrzania budynków mieszkalnych oraz gorącej wody użytkowej. Ciepło odbierane jest przez ochładzanie gazu, kondensację oraz dochładzanie płynnego czynnika chłodniczego. Dzięki profesjonalnej konstrukcji wymienników SWEP możliwe jest uzyskanie najwyższej wydajności oddawania ciepłą we wszystkich trzech regionach przenoszenia ciepła. Dzięki temu różnice temperatur pomiędzy wlotem a wylotem skraplacza są wykorzystywane w pełni: temperatura wody jest podnoszona, a często przekracza ona nawet temperaturę kondensacji.

wymienniki ciepła skraplacz

Minimalna różnica temperatur między czynnikiem chłodniczym i wtórnym płynem w skraplaczu przeciwprądowym, pincz, występuje na początku procesu kondensacji, ad. rysunek( punkt b). Wrażliwe jest to zwłaszcza w skraplaczach pompy ciepła gdyż różnica temperatur skraplania i opuszczania wtórnego płunu jest niewielka.

Skraplacze SWEP są na bieżąco testowane i weryfikowane pod kątem niewielkich podejść temperatury do wartości zerowych, a nawet ujemnych, pomiędzy temperaturą skraplania oraz temperaturą opuszczającej wody, dzięki czemu wyeliminowane jest ryzyko niestabilnej kondensacji.

Dochładzanie

Czynnik chłodniczy zwykle opuszcza skraplacz z minimalnie niższą temperaturą w porównaniu do temperatury nasycenia. To dochładzanie to około 2-5% całkowitego oddania ciepła i jest niezbędne dla uniknięcia czynnika zdławionego przed zaworem rozprężnym. Dochładzacz może również obniżyć temperaturę skroplin. Podwyższenie dochłądzania ograniczy ilość czynnika zdławionego za zaworem rozprężnym. Dzięki temu mamy do czynienia z podwyższoną skutecznośćią chłodzenia gdyż większa ilość czynnika chłodniczego może odparować. Zanotowany wzrost sprawności systemu – współczynnik COP, to około 0,5-2% na stopień dochładzania, w zależności od typu czynnika chłodniczego oraz od warunków roboczych. Dla zróżnicowanych instalacji mamy w swojej ofercie dostosowane dochładzacze, o budowie kompaktowej i ekonomicznej eksploatacji.

Schładzanie

Jednofazowa oddawanie ciepła polega na tym że temperatura czynnika chłodniczego gazowego spada około 20-50 K. Dzieje się tak w pompach ciepła wyposażonych w schładzacze, które zapewniają całościowy użytk gazu o wysokiej temperaturze ok 65-90°C ze sprężarki. Zasilając zbiornik akumulacyjny wody za pomocą pompy ciepła, można otrzymać wodę o wysokiej temperaturze z podwyższonym współczynnikiem operacyjnym COP.

Skraplacz SWEP to gwarancja niezawodności

Oferowane przez nas skraplacze SWEP to gwarancja niezawodności. Dokładamy wszelkich starań, by współpracować jedynie ze sprawdzonymi producentami i tak też jest w tym przypadku. Funkcjonalność i niezawodność dostarczanych przez nas rozwiązań to pewność, że systemy, z których będziesz korzystać, nie tylko spełnią swoje zadanie, ale zrobią to również najlepiej, jak się da. Wysoka wydajność skraplacza SWEP to jednocześnie wysoka jakość całego układu, a co za tym idzie – gwarancja komfortu użytkowania, bezpieczeństwa i wydajności. Ta ostatnia przekłada się natomiast na konkretne oszczędności. Warto dodać, że nie tylko dostarczamy skraplacze SWEP, ale służymy też pełnym doradztwem w wyborze określonych rozwiązań. Pozwala nam na to wieloletnie doświadczenie i szerokie kwalifikacje. Zapewniamy też pomoc w montażu, a jeśli zajdzie taka potrzeba – również wsparcie serwisowe. Jeśli więc poszukujesz dostawcy niezawodnych technologii, pozostajemy do Twojej dyspozycji. Warto zresztą dodać, że skraplacze chłodnicze nie są jedynym rodzajem produktu, jaki znajdziesz w naszej ofercie. Zapewniamy praktycznie wszystko, co wiąże się z grzaniem i chłodzeniem.

Avatar for Atermal

Atermal